Dlaczego warto uczyć się gry na instrumentach?

Granie na gitarze, pianinie, bębnie, flecie to dobry czas na spędzanie wolnego czasu. Dla wielu osób jest to rodzaj hobby, bez którego nie wyobrażają sobie życia. Dlaczego warto spędzać czas z instrumentami?

Gra na instrumentach poprawia pamięci i koncentracji

Regularne granie na wybranym instrumencie poprawia naszą pamięć i skupienie. Musimy tutaj angażować wzrok (na nutach i instrumencie), słuch (na samej melodii), koordynować swoje ruchy, zwracać uwagę na to, by wszystko razem dobrze brzmiało. Codzienna gra może zatem dobrze wpłynąć na nasz rozwój.

Dobra organizacja czasu dzięki grze na instrumentach

Na lekcje gry na instrumencie trzeba znaleźć czas. Najlepiej codziennie. A do tego konieczne jest dobre zaplanowanie sobie poszczególnych czynności i zajęć tak, by nie zabrakło go dla naszego hobby. Mówią, że jeśli coś kochamy i lubimy robić, to zawsze znajdziemy na to czas.

Gra na instrumentach to nauka dyscypliny i cierpliwości

Nie nauczymy się grać od tak, z dnia na dzień. Im wyżej stawiamy poprzeczkę, tym więcej czasu musimy poświęcić na naukę. Nawet perfekcyjne wyuczenie się konkretnego utworu zajmuje trochę czasu. Trzeba zatem przyzwyczaić się do myśli, że trochę czasu poświęcimy na naukę. Ale potem przyjdzie ogromna satysfakcja.

Inne zalety gry na instrumentach

Dzięki temu poprawiamy swoje stosunki społeczne. Jeśli gramy w zespole, musimy nauczyć się współpracować. Tylko dzięki temu utwór będzie dobrze brzmiał.

Gra na instrumentach pomaga złagodzić stres

Dzięki temu rozładujemy emocje, poradzimy sobie z depresją i różnymi zaburzeniami. Poprawia to też umiejętność słuchania, wychwytywania poszczególnych dźwięków, a także błędów. Im dłużej gramy, tym prościej przychodzi korygowanie melodii.