Modelarstwo niejedno ma imię czyli malujemy figurki

Jest wiele sposobów spędzania wolnego czasu w domu. Słuchanie muzyki, oglądanie filmów, czytanie książek i komiksów – to tylko niektóre z nich. A co, jeżeli chcielibyśmy hobby bardziej kreatywne a nie potrafimy niestety rzeźbić ani rysować? Nic straconego. Jeżeli prace manualne są nam niestraszne i lubimy zabawę z farbami, warto zainteresować się modelarstwem.

Na początek coś mniejszego w malowaniu figurek

Modelarstwo jest najczęściej definiowane jako zajęcie polegające na odtwarzaniu istniejących obiektów w odpowiedniej, mniejszej skali. Ale nie musimy od razu budować od podstaw całej fregaty albo sklejać czołgu czy Sokoła Millenium. Możemy zacząć od czegoś mniejszego. Jak figurki do gier bitewnych czyli bitewniaków.

Przed bitwą należy zebrać armię

Jest sporo gier bitewnych dostępnych a rynku ale do najpopularniejszych należy prawdopodobnie seria Warhammer. Zarówno ta osadzona w świecie fantasy jak i ta, której akcja toczy się w dystopijnej przyszłości, oferują bogactwo różnorodnych ras oraz frakcji. Nie tylko żołnierzy, ale również potworów, pojazdów oraz maszyn.

Cała zabawa polega na samodzielnym złożeniu wybranej figurki. Sklejeniu, pomalowaniu oraz ustawieniu na specjalnej podstawce, którą też możemy rozbudować, jak chcemy. Jest to hobby dla wszystkich, którzy potrzebują wyciszenia i uwielbiają drobne prace manualne. Sklejanie modeli wymaga bowiem cierpliwości. Figurki są najczęściej niewielkich rozmiarów, dlatego należy być dość precyzyjnym podczas malowania. Ale warto, ponieważ efekt końcowy jest powalający.

Wciągnęło mnie malowanie figurek – co dalej?

Zbierz swoją armię i graj w bitewniaki z innymi ludźmi. Albo postaw figurki na półce i ciesz nimi oko. Wymieniaj się zdjęciami i poradami z innymi hobbystami. Możesz też iść krok dalej i stworzyć całą dioramę.

I najważniejsze – baw się dobrze.