Pole dance – coraz bardziej popularna dyscyplina sportu

Pole dance jest jedną z najtrudniejszych i najbardziej wymagających dyscyplin sportowych. Zaraz po piłce nożnej jest również sportem powodującym szereg kontuzji. Nazwa pole dance nie wszystkim jest jeszcze znana, a stereotyp, który panuje wśród społeczeństwa, powoduje, że część z osób kojarzy go tylko z tańcem erotycznym.

Pole dance a stereotypy

Pole dance to sport, który wykonuje się za pomocą pionowego drążka, czyli zwyczajnie rury. Potocznie pole dance nazywa się tańcem na rurze. Jednak z tańcem ma najmniej wspólnego. Dokładnie mówiąc, pole dance jest akrobatyką na rurze. Żeby wykonać jakąkolwiek figurę potrzeba dużego wysiłku, a niektóre elementy wymagają porządnego rozciągnięcia nóg czy pleców. Pole dance dzieli się na kategorie: pole sport, exotic i pole art.

Pole dance – czy każdy może uprawiać?

Pole dance może spróbować każdy. Nie jest to sport tylko dla kobiet. Są stworzone również specjalne sale i zajęcia dla dzieci, a także tę dyscyplinę uprawiają mężczyźni, którzy również startują w zawodach. Jednym ze znanych zawodników, a zarazem mistrzem jest Patryk Rybarski. Pole dance jest trudną dyscypliną, przez co wiele osób się poddaje. Warto jednak spróbować tej dyscypliny, szczególnie jeśli posiada się umiejętności akrobatyczne. Rozciągnięcie jest ważne, ale pole dance sam w sobie rozwija również siłę fizyczną. Dlatego, żeby zacząć nie potrzeba na początek posiadać wielkich umiejętności. Wszystkiego można nauczyć się na zajęciach.

Pole dance staje się coraz bardziej popularny i widać to, gdyż w każdym mieście powstają sale treningowe umożliwiające rozpoczęcie nauki. Z reguły zajęcia są podzielone na grupy początkowe, średniozaawansowane i zaawansowane. Dlatego nie trzeba obawiać się pierwszych zajęć, tylko dlatego, że wcześniej nie miało się styczności z tą dyscypliną. Warto wybrać się na takie zajęcia choć jeden raz i przekonać się, czy jest to coś, co chciałoby się robić.