Nordic walking – rekreacja poza domem

Nordic walking to aktywność, która od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest to sport, który nadaje się dosłownie dla każdego. Nie istnieją praktycznie żadne ograniczenia związane z tą formą wędrówek.

Zarówno młode, jak i starsze osoby darzą nordic walking zamiłowaniem. Jakie korzyści płyną z tej formy spędzania czasu wolnego? Jak maszerować w prawidłowy sposób?

Nordic walking – zdrowy sposób na spędzanie czasu poza domem

Nordic walking to sport, który nie wywołuje przeciążeń i równomiernie rozwija wszystkie partie mięśni. Sprawia to, że jest często polecany jako kontynuacja rehabilitacji po różnego rodzaju kontuzjach. Dodatkowo, regularne ćwiczenia są często wybierane przez osoby rozpoczynające przygodę z odchudzaniem – właśnie dlatego, że nie obciążają stawów. Popularność nordic walking’u sprawia, że codzienne marsze mogą stać się doskonałą okazją do spędzania czasu ze znajomymi.

Prawidłowa technika – jak maszerować?

Aby nordic walking był przyjemny, a jednocześnie przynosił pozytywne korzyści dla stanu zdrowia, należy pamiętać o tym, że nie wystarczy złapanie kijków i intuicyjne maszerowanie. Pozycja powinna być wyprostowana, a ręce luźne. Kroki należy stawiać od pięty, a ręce i nogi muszą pracować naprzemiennie. Warto także zakupić dobrej jakości sprzęt i dostosować wysokość kijków do wzrostu. Prawidłowe poruszanie się umożliwi poprawę pozycji kręgosłupa, a także umożliwi rozluźnienie mięśni. Nordic walking wpływa pozytywnie na redukcję stresu – jest doskonałą aktywnością dla osób przebywających na codzień w wymagającym środowisku lub pracowników, którzy wykonują swoje zadania pod presją czasu.