Park linowy – rozrywka na wysokości dla lubiących adrenalinę

Park linowy to atrakcja dla osób, które lubią poczuć trochę adrenaliny w bezpiecznych warunkach. Jest to bardzo atrakcyjna forma aktywnego spędzania czasu. Może być doskonałą odskocznią po pracy, sprawdzi się też na spotkaniach integracyjnych.

Parki linowe urządzane są na zewnątrz, na zalesionych terenach. Zapewniają więc jednocześnie kontakt z przyrodą. Do tego wśród koron wysokich drzew!

Park linowy – na czym to polega?

Parki linowe składają się z platform i przeszkód umieszczonych na drzewach. W każdym miejscu tego typu dostępnych jest kilka tras o różnych poziomach trudności i na różnych wysokościach.

Umożliwia to dobranie dla siebie odpowiedniej, w zależności od zaawansowania… i strachu przed wysokością. Zawsze dostępne są trasy dla dzieci i osób, które mają obawy co do tego, czy sobie poradzą, trasy o średniej trudności i takie, których przejście może być sporym wyzwaniem. Na każdej z nich znajdują się inne przeszkody. Powszechnie spotykane są tyrolki, wiszące mosty, czy poziome drabiny. Parki linowe przypominają trochę place zabaw dla dorosłych. Przebycie ich wymaga skakania, wspinania się i bujania tak, aby pokonać przeszkody, które potrafią być bardzo pomysłowe.

Czy parki linowe są bezpieczne?

Każdy, kto wchodzi na trasę jest wyposażony w alpinistyczny sprzęt asekuracyjny i kask. Na trasie cały czas jest się przypiętym do stalowych linek o dużym udźwigu. Oznacza to, że nawet jeśli pokonanie przeszkody nie pójdzie zgodnie z planem, nie ma ryzyka upadku z wysokości. Co bardzo ważne, nad wszystkim czuwają wyszkoleni instruktorzy, którzy przed wejściem udzielają instruktażu. Jest to bardzo bezpieczna forma rozrywki.