3 najpopularniejsze polskie seriale w 2022 roku

Zapraszamy do zapoznania się z naszym opisem 3 najpopularniejszych seriali roku 2022r.

Wataha

Jest to seria kryminalno-sensacyjna z wieloma elementami grozy emitowana na antenie HBO Polska. Do tej pory wypuszczono 3 pełne sezony serialu, a na ekranie zadebiutował on oficjalnie 12 października 2014 roku.

Opowiada on dość dramatyczną historię kapitana Wiktora Rebrowa próbującego rozwikłać zagadkę zamachu bombowego w wyniku którego śmierć ponieśli jego przyjaciele ze Straży Granicznej w Bieszczadach. Ogromna popularność spowodowała znaczny rozwój turystyki na obszarze należącym do Bieszczad.

Chyłka

Polski serial o charakterze kryminalno-obyczajowym oparty w pełni na kultowych powieściach Remigiusza Mroza opowiadających losy nietuzinkowej prawniczki Joanny Chyłki. Seria weszła na antenę od 26 grudnia 2018 roku na platformie VOD Player.

Co więcej produkcja była emitowana w stacji telewizyjnej TVN od 30 marca 2019 roku do 11 października 2021 roku. Do tej pory wydano 4 sezony serialu, a producenci są obecnie w trakcie realizacji 5 sezonu. Kiedy dochodzi do tajemniczego zniknięcia trzyletniego dziecka słynna mecenas Chyłka zdecydowała się rozwikłać tą niecodzienną sprawę.

Rojst

Kultowa produkcja sensacyjno-kryminalna wyreżyserowana przez Jana Holoubka. Serial jest obecnie dostępny na platformie Netflix. Tak zwana „Powódź stulecia” nawiedziła południowy obszar Polski na przełomie 1997 roku. Podniesiona woda odsłania zakopane w lesie ludzkie szczątki, a także ciało należące do nastoletniego chłopca, który na początku został uznany za jedną z ofiar tragicznego kataklizmu.

Niestety jak się później okazało było to niezgodne z prawdą stwierdzenie. Do tej pory producenci wydali 2 pełne sezony, jednak wedle oficjalnych informacji premiera 3 części serialu została przewidziana na przyszły rok.

źródło: portal ogólnotematyczny https://www.niewierze.pl/