Tenis ziemny – dlaczego warto uprawiać ten sport (5 głównych zalet)?

Tenis ziemny jest dość znanym w Polsce sportem, polega on na przebijaniu piłki przy pomocy specjalnej rakiety tenisowej przez lub obok siatki, aby dostała ona się na pole przeciwnika. Tenis należy do dyscyplin olimpijskich. Należy on do jakże eleganckich i kulturalnych dyscyplin sportowych, bowiem w odróżnieniu do innych różnego typu sportów, grając w tenisa jest małe prawdopodobieństwo nabycia kontuzji.

Zadziwiające antyczne początki tenisa ziemnego

Historycy początków tenisa doszukali się aż w starożytnym Egipcie! Świadczą o tym rysunki na murach z 1500 r. p.n.e, które przedstawiają popularny w tamtych czasach sport, polegający ma odbijaniu piłki dłonią bądź innym przyrządem. Wtedy nie był on jednak tylko zwykłym sportem, bowiem był to pewnego rodzaju element różnorakich starożytnych ceremonii. Niektórzy z historyków również twierdzą, iż nazwa sportu wzięła się od Tennis, czyli starożytnej miejscowości, zlokalizowanej nad Nilem.

5 zalet tenisa ziemnego, czyli dlaczego warto?

Tenis ziemny ma wiele zalet dla nas i naszego organizmu, to nie tylko świetna zabawa i relaks, ale również wiele różnych korzyści, a o to najważniejsze z nich:

  1. Zwiększenie wydolności płuc. Taka regularna gra w tenisa, czyli około 2-3 dni w ciągu tygodnia zdecydowanie może poprawić i zwiększyć wydolność naszych płuc.
  2. Spalanie dużej ilości tkanki tłuszczowej. W ciągu jednej godziny treningu możemy spalić aż do 700 kalorii, to naprawdę dużo!
  3. Zmniejsza ryzyko różnych chorób. Przede wszystkim takich jak wszelkie choroby serca czy cukrzyca.
  4. Walka ze stresem. Grając w tenisa możemy się odciąć od naszych codziennych problemów, gra jest bardzo wciągająca i wymaga dobrego skupienia się na piłce.
  5. Grać można zacząć w każdym wieku. Na naukę tenisa nigdy nie jest za późno! Naukę można rozpocząć tak naprawdę w każdym wieku. A jeśli chodzi o różnego typu zawody czy turnieje amatorskie – są one w różnych przedziałach wiekowych, znajdą się takie nawet dla osób do 70 roku życia!

One thought on “Tenis ziemny – dlaczego warto uprawiać ten sport (5 głównych zalet)?

Dodaj komentarz